Motyw Przewodni

Czym właściwie jest motyw przewodni?
Motyw przewodni jest to swego rodzaju „myśl”, która zawiera się niemal w każdym elemencie uroczystości – począwszy od zaproszeń, dekoracji sali i kościoła, ubiorze świadków oraz pary młodej, atrakcjach itp. Stanowi on spoiwo poszczególnych elementów składowych uroczystości, co w rezultacie daje obraz zgranej całości. Za pomocą motywu można wyrazić samego siebie, swoje zainteresowania, hobby lub przedstawić własny charakter.

W jakim celu wybieramy motyw przewodni?
Śluby i wesela o konkretnym motywie przewodnim są niebanalne, oryginalne i przede wszystkim nadają niezapomniany charakter uroczystości. Po przez określenie tematyki uroczystość staje się bardziej spersonalizowana i osobista, ponieważ wybrana aranżacja jest odzwierciedleniem państwa młodych. Motyw przewodni ułatwia również organizację i sprawia, że uroczystość nie jest zbieraniną przypadkowych pomysłów, lecz spójnym i pięknym wydarzeniem.

Jak wybrać motyw przewodni?              
Po pierwsze zastanówcie się czy łączy was wspólna pasja, jak podróże, znaczki, sztuka, rower lub moda z konkretnej epoki itp. Natomiast jeżeli nie łączy Was widoczna i oczywista na pierwszy rzut oka pasja, najprościej stworzyć spis Waszych ulubionych miejsc, rzeczy, czy sposobów spędzania wolnego czasu. Kolejny krok to znalezienie w tym wspólnego mianownika, co pozwoli wybrać motyw charakteryzujący Was obojga.
Po drugie zastanówcie się jaka sceneria interesuje Was w tym wyjątkowym dniu: tradycyjnie w kościele i na sali weselnej, w plenerze na łonie natury, czy w wystawnym dworku lub pałacu. Miejsca, w których możecie wziąć ślub w Waszej okolicy w dużej mierze zdeterminują wybór motywu przewodniego.
Po trzecie ważna jest także pora roku, która wskazuje tak naprawdę co można zrealizować w określonym czasie. Uwzględnienie tego czynnika ma wiele zalet, choćby wykorzystanie sezonowych kwiatów do dekoracji lub owoców i warzyw w weselnym menu. Pogoda jest również podstawą sesji zdjęciowej.